Živý růženec

Společenství živého růžence má v rychaltické farnosti více než padesátiletou tradici. Na počátku roku 2008 je spojeno s touto modlitbou 35 osob, z toho je 32 žen a 3 muži. Denně se modlí dohromady 2 x 20 tajemství, tj. dva celé růžence, na nejrůznější úmysly.

Každý měsíc dochází k organizované změně desátku. Z dobrovolných příspěvků jsou za živé i zamželé členy společenství slouženy mše svaté, vždy každý první pátek v měsíci. Členky řivého růžence také zajišťují modlitbu růžence v kostele sv.Mikuláše vždy půl hodiny před každou mší svatou.

Jelikož dochází k přirozenému úbytku členstva, rádi uvítáme nové zájemce o tuto soukromou a zároveň společnou modlitbu za osobní potřeby, potřeby farnosti i světa.

 

Za společenství živého růžence

Milada Bujnochová

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *