Nevzdám to!

Když na podzim minulého roku náš děkanátní kaplan pro mládež o.Martin Kudla přišel s nápadem vybudovat (poutní) místo mládeže děkanátu Místek s cílem modlit se za čisté vztahy, moc jsem nevěřil, že něco takového uspěje. Ale čím více se jaro blížilo a čím více děkanátních porad bylo za námi, tím více jsem začínal této myšlence věřit a podporovat ji.

Mottem celé myšlenky byl slogan: NEVZDÁM TO! a jako svou patronku jsme vybrali sv. Marii Goretti. (její krátký životopis naleznete např. zde) a z několika lokalit jsme vybrali místo na kopci nad Chlebovicemi u “u kříže” asi 100 m pod rozhlednou Kabatice. Otci Martinovi se podařilo sehnat sponzora, a tak mohla stavba začít. Peníze jsme ale nedostali “zadarmo”. Za každý podpis v knize, která byla na místě budoucího poutního místa jsme dostali 50 Kč. Cílem bylo získat 400 podpisů.

Podpisy jsme sbírali od 3. března do 5. května a nakonec jsme získali 492 podpisů. DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ MÍSTO NAVŠTÍVILI! Uskutečnilo se také několik brigád, na kterých se místo budovalo – na první brigádě se instalovala socha sv. Marie Goretti a rovněž se stavěly schody, na dalších se potom postavil přístřešek nad sochou, poté oltář a kněžský “sedes”. Jednou z posledních akcí bylo vybudování drenáží pro odtok vody. Vše tedy bylo připraveno pro pouť, která se konala v sobotu 11. května.

Ačkoliv celá pouť propršela, můžeme říct, že se velmi povedla – zúčastnilo se cca 60 poutníků v naprosté většině z řad děkanátní mládeže. Neuběhl tedy ani rok od prvního vyslovení nápadu na děkanátních zástupcích a už nyní máme místo, na kterém se můžeme modlit za čisté vztahy a na kterém se můžeme setkávat. Jste na něj srdečně zváni.

Přikládám několik fotek, jednak z místa samotného, ale také z výletu, který jsme se spolčem na místo podnikli. Zde je odkaz na stránky děkanátní mládeže, na kterých rovněž najdete informace o místu.

P1160360 P1160359 P1160352MarieGorettim0 MarieGorettim01

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *