Cyklopouť, áách ta byla….

cyklopout_jenda17Jak popsat naší cyklopouť? Těžko. To by člověk musel být básník, humorista a skoro Baron Prášil v jedné osobě. Kdo nezažije, neuvěří, kdo si ty kilometry ve vedru neušlape, neví, jak příjemný může být stín, vychlazená kofola nebo obyčejná sprcha a kdo nevyjede na Hostýn, těžko ochutná dlouhatánský sjezd dolů a kdo zkrátka nebyl s námi stěží bude vědět, kde mají dobrou a levnou česnekačku, kde zase skvostný zeleninový salát a kolik se dá na posezení sníst polívky a kde mají tupláky na žížu a jaké to je celý týden křupat ovesné vločky (až na nejmenované vyjímky, které Bůhví odkud stále vytahovaly domácí koláče, klobásy a slaninu) a jak chutnají kvašáky u Baťova kanálu a melouny v Tasovicích a svatební koláče ve Křtinách a maso z krokodýla od kořene ocasu v Dyjákovících, kde mají humorné výstražné cedule a jak se čepuje Litovel v Podivíně, kde je všechno jinak a také nemohou vědět kdo je to Pankrác a proč muži mají duchovní rozměr a co zajímavého je na dvoukoruně a jak je to daleko, když se řekne “tož, hen toť” a proč dva bráchové, kteří se narodí ve stejný den nemusí být dvojčata  a také jak se dá na kole zapnout klimatizace a jak chutná romantika v Mariánkém údolí a kopec u Mohyly Míru a jak teplá je voda v Napajedelské štěrkovně a kde jsou nejkrásnější cyklostezky a proč manželka jednoho z účastníků nemůže přibrat na váze a kolik vtipů zná František a jak se na pouti nádherně medituje. Zážitky jsou hluboké a nesdělitelné a my se hlavně těšíme, že POJEDEME TAKÉ PŘÍŠTÍ ROK !!

One Response so far.

  1. Cyklopouť, áách ... napsal:

    Vážení cyklopoutníci,

    hluboce před vámi smekám, jelikož já na kole dojedu sotva do kostela a zpět. Když na fotce vidím vysmátý obličej, tak si myslím, že to je ze sýra, ale v tomto případě bych řekl, že to bylo z dobré party. Hodně kvalitní organizační práce zřejmě odvedl Standa Čajánek, na což jsem právem pyšný.
    Do dalších úspěšných cykloakcí přeji Zdař Bůh!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *